Vendimi/ Autorët e grabitjes në Rinas nuk mund t’i takojnë avoktatët e tyre

Grabitësit e parave në Rinas, nuk lejohen të takojnë avokatët e tyre. Avokati i Neim Avdulajt, njërit prej të arrestuarve ka deklaruar se i kanë thënë që për të takuar të pandehurin duhet leje nga prokurori.
Katër të arrestuarit, Fation Xhyliu, Ditjon Memlika, Neim Avdulaj dhe Ernest Kupa që prej mbrëmjes së djeshme ndodhen në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.
Policia ka shpallur në kërkim edhe shtetasit me iniciale M.A., dhe Ç.A. dhe po punohet për kapjen e tyre.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prokurori: 20–vjeçari italian nuk u vra nga shqiptarët…!

Ne ndryshim nga sa u raportua deri më tani nga mediat italiane, ...