Aksident i rëndë, autobusi përmbyset në rrugë, 28 turistë humbin jetën

Një aksident tragjik ka ndodhur në afërsi të kryeqytetit të Tajvanit. Një autobus i mbushur me turistë është përmbysur dhe mediat e huaja raportojnë se të paktën 28 persona kanë vdekur.

Në autobus udhëtonin rreth 40 turistë, të cilët po ktheheshin nga një udhëtim i lule të qershive në Taichung.

Policia po heton për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti të rëndë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Deklarata/ “Nëse Rusia nis luftë në Ballkan, NATO nuk qëndron indiferente”

Ballkani Perëndimor ka për NATO-n një rëndësi strategjike. Përgjegjësi i rajonit në ...