“Audi” zbulon bishën ‘Q8’, rivalin e ‘BMW X6’

Gjiganti “Audi” vjen me versionin më spektakolar të 2017-ës të SUV-it 4×4 “Q8”, i cili sipas specialistëve të automobilizmit do të jetë një konkurent i denjë i “BMW X6” në versionin e saj të ri.

Prestigjiosja gjermane “Bild”, ka publikuar disa nga fotot e modelit të ri “Q8” i cili shumë shpejt do të dalë në shitje në të gjithë autosallonet e “Audi-t” nëpër botë.

Kliko per me shume info

Kjo makinë i kap 100 kilometrat e para për më pak se 5,4 sekonda, ndërkohë që shpejtësia maksiame e tij arrin në 250 km/h.

Por ajo ç’ka është më fantastike dhe më ekonomike njëkohësisht, është fakti se makina “Q8” harxhon vetëm 2,3 litra karburant në 100 kilometra edhe për faktinj se makina deri në shpejtësinë 60 kilometra përdor sistemin hibrid me bateri, çka e bënë që të kursejë shumë karburant.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.