“Atentati ndaj Çapjave, autori u lirua nga dhëndri i Sejdinit: Ik se e ke keq punën”

Ish-kryeministri Berisha shkruan në një status në “Facebook” se autori i dyshuar i atentatit ndaj Florenc Çapjes u lirua pas arrestimit me ndërhyrjen e dhëndrit të kreut të Bashkisë së Elbasanit.

Berisha i referohet sms-së së një “qytetari dixhital”, që thotë se Hasanpapaj, i arrestuar në Holandë, u lirua pas presioneve mbi prokurorinë dhe gjykatën.

Kliko per me shume info

POSTIMI:

Qytetari dixhital denoncon:

-atentatori i dyshuar i Çapjave ishte liruar nga burgu nga mafia shteterore e Elbasanit

– policia jo vetem nuk ndaloi vrasesin por edhe vet qelloi mbi Capjat qe ti eleminonte

-ligjin e ben mafia qe leviz me makina te bilnduara, me eksponent kryesor Suel Çelen

-bashkepuntore te mafies jane edhe prokurore, gjykates, pushtetare

Don Qazimi leviz i armatosur me kobure dhe i shoqeruar nga nga nje bandë e armatosur. sb

“Pershendetje dr dua te informoj se Autori I dyshuar si atentator I Florenc Capes ne Elbasan,Shkelzen Hasanpapaj ka qene I arrestuar nga Policia e Elbasanit ne date 22 Qershor 2016 per drejtim te motorrit pa leje drejtimi por qe prokurorja Pranvera Stafa e ka liruar ate nen presionin e babait te Suel Celes (Te cilin ti e ke akuzar publikisht per vrases ne parlament kohe me pare qe qe gjykata e elbasanit e kishte liruar nga burgu duke e shpallur te pa fajshem) Petrit Cela dhe dhendrit te vogel te kryetarit te bashkise Elbasan Sokol Sanxhaktari,te cilet I kane bere presion gjykates dhe prokurores ta lironin.

Garantja ka qene avokatja Veronika Vangjeli e cila si ndermjetese I ka kerkuara autorit Hasanpapaj te largohej sa me pare nga shqiperia se I kishte punet keq. z Berisha Policise se elbasanit ne kohen kur u tentua te vritej Florenc Capja dhe Bledar Muca vete dy te demtuarit arriten ti conin rrobat e autorit si prove,pasi policia as denjoj ti gjente neper rrugicat e zones ku ndodhi atentati dhe ne vend ti falenderonte ja shperbleu duke I ndjekur dhe duke I qelluar dhe provokuar.

Z Berisha Elbasani ka thuajse nje vit qe eshte kthyer ne nje qytet mafioz,ku te djegin makinen e te rrahin e te masakrojne diten per diell,ne elbasan Sokol Sanxhaktari ,Suel Cela dhe familjaret e tij levizin me makina te blinduara dhe te shoqeruar me njerz te armatosur,qyteti yne eshte bere I pa banueshem dhe I ndotur nga rrugace qe kane uzurpar bashkine,tenderat e saj,tregjet e saj te cilat jane prone e Familjes cela dhe familjes se pa ngopur Sejdini,e cila mbrohet nga shteti npermjet taksave tona,kerkojm nga ju ta publikoni kete qe ne elbasan te parandalohen vrasje te tjera te rinjsh te pafajshem.Eshte bera aq keq situate sa dhe kryebashkiaku Sejdini mban ne brez pistolete.”

1 COMMENT

  1. Meqe jeni mbeshtetes i qytetarit dixhital ju ftoj mos e prishni kete koment.
    Familja Capja eshte ajo qe filloi masakren dhe krimin ne Elbasan. Per hakmarrjen per Sokol Capjen,qe ishte nje kriminel qe e njeh i gjithe Elbasani. Nje mafioz qe e vuri pasurine me droge dhe prostitucion por asnjehere nuk u ndalua nga qeveria juaj zoti Sali,madje u mbrojt. Familja Capja perdor para te pista per te jetuar,per te pasur nje “status” nderi ne Elbasan,kur ne fakt jane korja e llumit. Perdorin parate e krimit per te kryer vrasje. Sokol Sanxhaktari dhe Suel Cela do ishin “foshnje” ne kriminalitet nese i krahasojme me familjen terrorizuese Capja. Shteti dhe ju zoti Sali duhet ti bllokoni pasurine qe te pushoje krimi ne Elbasan. UNIVERS HOTEL eshte ndertuar me leke prostitucioni. Balilin e kerkoni me ngul,por Capjat i late te vrisnin 10 vjet. Sokol Capja u vra nga hasmit e tij. Dhe jo nga familja Mema. Sokol Capja u vra sepse vrau birin e nenes ne mes te bilardos ne Elbasan dhe askush nuk e arrestoi. Sokol Capja u vra se terrorizonte femrat dhe perdhunonte e grabiste bija nenash per te bere pasurine qe sot familja e tij po e perdor per te vrave te pafajshem,sic ishte rasti i kunatit invalid te Fadil Memes. Ju Zoti Sali para se te beheni pale me familjen e krimit,shihni faktet. ATA po vrasin bij nenash per tu hakmarre per djalin funderrine qe kishin. Ata duhen ndaluar. Ne Elbasan te gjithe e dime qe Qazim Sejdini nuk e ndalonte dot familjen kriminale Capja,pa ndihmen e miqve te tij dhe mire beri. Ne nje vend ku nuk ekziston drejtesia,Qazim Sejdini i preu rrugen e krimit familjes mafioze. E dini ju Zoti Sali kush eshte familja Capja ? E dini ju kush ishte Sokol Capja ? E dini ju qe gjithe Elbasani nese do mundej do i shfaroste,sepse keta jabanxhij te ardhur nga shpatet sollen pisllek,krim,droge dhe prostitucion ne Elbasan. Univers hotel zoteron hyrjen ose daljen e Elbasanit per tju perplasur ne fytyre Elbasanllinjve qe leku i krimit sundon. SOKOL CAPJA DHE FAMILJA E TIJ, JANE “BALILAT” E ELBASANIT QE JETOJNE TE LIRE E VRASIN NJEREZ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.