Atentat për borxhin, 5 të arrestuar në Itali, mes tyre dy shqiptarë

Policia italiane në Asti në Itali arrestoi 5 persona, që akuzohen për një vrasje, mes tyre 2 shqiptarë.
Vrasja e shteasit Françesko Indino ndodhi në 25 qershor të 2015-ës në Asti. Sipas rapotimeve, trupi i 52-vjeçarit u gjet pranë kamionit të tij, ndërsa dyshohet se u vra nga dikush me armë zjarri pas shpine.

Nga hetimet e policisë, rezulton se krimi i rënd ka qenë i paramenduar. Në vrasje u përfshinë 3 italianë, njëri prej tyre pronar i viktimës, si dhe dy shqiptarë, të gjithë me precedentë të mëparshëm penale.

Hetimet e kryera nga policia bënë të mundur, pas përgjimeve të personave në fjalë, të rindërtohej skena e krimit dhe u provua se kush ishte urdhëruesi i vrasjes.

Vrasja kishte ndodhur pasi viktima nuk i kishte paguar një borxh punëdhënësit të tij. Tashmë 5 të arrestuarit, identiteti i të cilëve nuk dihet, akuzohen për veprën penale ‘Vrasje’.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pronarja i bëri ftesë klientëve për seks me kamarieren, ja si u zbulua rrjeti i prostitucionit

Pronarja e një lokali në rrugën Tiranë- Elbasan, shtetësja Abibe Sh, 50-vjec ...