Arrestohet ‘’pirati’’ shqiptar në Itali, dënohet me 16 vjet burg (Foto)

Shqiptari me nofkën ‘’pirati’’ i akuzuar për grabitje me arme dhe armëmbajtje pa leje, është dënuar me 16 vjet në Shqipëri. ‘’Pirati’’ është arrestuar mbrëmjen e shkuar në San Prisco të Italisë. 

Mediat italiane shkruajnë se policia vendase arriti të sekuestrojë 44-vjecarin Shuip Izvira, pasi rezultonte të ishte shpallur në kërkim nga autoritetet shqiptare për grabitje dhe armëmbajtje pa leje.
Mësohet se autoritetet italiane kanë organizuar një operacion për bllokimin dh kapjen e 44-vjecarit në banesë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrahu Kreshnik Spahiun, ja si u “hakmorën” protestuesit ndaj 34-vjeçarit Flamur Pirraci

Grushtet ndaj Kreshnik Spahiut, kreut të AK-së, nuk ishin të vetmet në ...