Tejkaloi shpejtësinë, Maradona arrestohet nga policia shqiptare

Tejkalimi i shpejtësise ka bërë që makinë “Peugeot”, me targë AA 406 GR, të dalë nga rrugë. Si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur të plagosur dy pasagjerët G.A, 46 vjeç dhe J.J, 35 vjeç.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën nacionale Korçë – Pogradec. Për këtë policia ka arrestuar drejtuesin e makinës Maradona Palla, 35 vjeç.

Dy të plagosurit janë në spital në gjendje të rëndë për jetën. Dyshohet se 35-vjeçari ka qenë në gjendje të dehur në timon. Ai akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dekriminalizimi, hapen 40 dosje të reja, në hetim edhe një zyrtar i lartë

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar 40 procedime penale për zyrtarë të ndryshëm ...