Arrestohet drejtori i financave në Qeverinë e Kosovës

Policia e Kosovës ka arrestuar, në Prishtinë, dy persona njëri nga të cilët thuhet të jetë zyrtar i lartë në Qeverinë e Kosovës dhe tjetri djali i tij.

Lajmin për Radion Evropa e Lirë, e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka.

Beka tha se ”i arrestuari Zahir Bajrami, drejtor i financave në Qeverinë e Kosovës, së bashku më djalin e tij, kanë marrë një shumë të konsiderueshme parash nga një person tjetër”, për siç thuhet “ heqje të një dënimi nga një gjykatë”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Serbia s`mund ti anulojë vendimet e Qeverisë së Kosovës

Qeveria e Serbisë nuk ka mundësi që të anulojë asnjë vendim të ...