Cfarë po ndodh në SHBA? Arrestohen qindra emigrantë

Policia amerikane ka nisur një aksion të gjërë për kapjen dhe arrestimin e emigrantëve në SHBA.

Bëhet me dije se janë arrestuar qindra persona që kanë hyrë në mënyrë të jashtligjshme në SHBA. Autoritetet amerikane shprehen se pas hetimeve, shumica prej tyre kanë kryer vepra penale si përdhunime të fëmijëve, vjedhje, apo përplasje fizike.

Gjithashtu, autoritetet amerikane njoftojnë se ky aksion nuk është marrë si pasojë e vendimit të presidentit Trump.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rritet numri i viktimave nga sulmi terrorist ne Londer

Ka shkuar në 5 numri i viktimave nga sulmi në Londër. Një ...