Ambasada e SHBA jep një njoftim me rëndësi për vizat emigruese

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka publikuar në faqen zyrtare një informacion të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të aplikojnë për viza emigruese.

Sipas ambasadës, për këtë vizë nuk është e nevojshme përkthimi i dokumenteve të lëshuara nga Zyrat e Gjendjes Civile apo dhe dokumentet mbi ushtrinë.

“Sa bukur është të jesh në Tiranën plot diell ndërsa moti po ngrohet! Eh, është e këndshme për mua… por Kennyt të shkretë i mungon shoqja e re nga Gjirokastra– Tessi! I kam premtuar Kennyt që ne do ta vizitojmë atë shumë shpejt. Këshilla për ju mbi vizat këtë javë: nuk është i nevojshëm përkthimi i dokumenteve të lëshuara nga Zyrat e Gjendjes Civile apo dokumentet mbi ushtrinë për intervistën për vizë emigruese. Gjeni më shumë informacion këtu: http://go.usa.gov/wthA. Paçi një javë të këndshme!” -thuhet në njoftimin e ambasadës.

Për proceduat dhe më tepër informacion klikoni këtu

http://photos.state.gov/libraries/albania/388734/documents/instr-iv-alb.pdf

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vjehrra rrëfen ligësitë e nuses: “Ishte shumë e ndyrë nga goja, nuk isha dakord për lidhjen e tyre”.Turp si mirditore

“Ajo ishte e egër. Që në fillim nuk isha dakord për lidhjen ...