Akuzohen për vjedhje masive, shkatërrohet banda e ‘skifterëve’ në Itali, 10 shqiptarë në pranga

Policia italiane ka shkatërruar bandën e hajdutëve shqiptarë në Itali, duke arrestuar 10 persona.

Sipas mediave italiane, shqiptarët brenda një harku kohor prej dy muajsh akuzohen se kanë kryer të paktën 26 vjedhje nëpër banesa, në Piemonte, Lombardi dhe Emilia-Romana.

Grupi kriminal, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, vepronte kryesisht në krahina të ndryshme të Italisë Veriore.

Tashmë ata ndodhen në paraburgim në Novara, afër Torinos ndërsa ndaj tyre rëndon akuza për vjedhje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfimi/ Trafiku i armëve Serbi-Shqipëri-Greqi, ja çfarë tha gjermanja nga burgu

Një rrëfim është bërë nga gjermanja për trafikimin e armëvë të linjës ...