Policia “rrethon” Durrësin, kontrollohen 100 automjete dhe shoqërohen disa shtetas

Policia ka nisur një aksion masiv në qytetin e Durrësit në kuadër të rritjes së rendit dhe sigurisë, me qëllim kapjen e personave në kërkim, sekuestrimin e armëve dhe lëndëve narkotike.

Plani i masave përfshin ngritjen e pikave të kontrollit dhe ushtruar kontroll territori, automjeteve dhe personave në kërkim apo për sende të kundraligjshme.

Gjatë këtij aksioni janë kontrolluar 100 automjete, janë shoqëruar 15 shtetas për verifikim, ndërsa janë arrestuar dhe dy persona në kërkim.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrëfehet Fatos Klosi: Ja çfarë di unë mbi vrasjen e Azem Hajdarit…!

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror Fatos Klosi, flet lidhur me vrasjen e ...