“Ishte e tmerrshme”, dëshmitarja: Ja si ndodhi aksidenti ku vdiqën dy shqiptaret

Një aksident rrugor rezultoi fatal për jetën e katër të rinjve, dy vajza shqiptare dhe dy djem italianë.

Makina “Mini Cooper” me të cilën po udhëtonin 4 të rinjtë, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një mur.

Kliko per me shume info

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:30 në afërsi të Romës.

Xhesika Gjonaj, 19 vjeçe, Ambra Shaljani, 18 vjeç si dhe dy italianët, Federico B. dhe Riccardo M, ishin të rinjtë që mbetën të vdekur në vend.

LEXO EDHE:  Foto/ Zbulohet një prej shqiptarëve që vrau 19- vjeçarin grek

Makina, u shkatërrua plotësisht. Zjarrfikësit kanë punuar për më shumë se tre orë për të nxjerr dy prej trupave të tyre. Ndërsa dy të tjerët kishin përfunduar jashtë nga forca e përplasjes.

“Ishte e tmerrshme, ne mund të bënim asgjë”, ka thënë një nga dëshmitarëve për gazetën italiane “La Repubblica”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here