“Ishte e tmerrshme”, dëshmitarja: Ja si ndodhi aksidenti ku vdiqën dy shqiptaret

Një aksident rrugor rezultoi fatal për jetën e katër të rinjve, dy vajza shqiptare dhe dy djem italianë.

Makina “Mini Cooper” me të cilën po udhëtonin 4 të rinjtë, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një mur.

Kliko per me shume info

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:30 në afërsi të Romës.

Xhesika Gjonaj, 19 vjeçe, Ambra Shaljani, 18 vjeç si dhe dy italianët, Federico B. dhe Riccardo M, ishin të rinjtë që mbetën të vdekur në vend.

Makina, u shkatërrua plotësisht. Zjarrfikësit kanë punuar për më shumë se tre orë për të nxjerr dy prej trupave të tyre. Ndërsa dy të tjerët kishin përfunduar jashtë nga forca e përplasjes.

“Ishte e tmerrshme, ne mund të bënim asgjë”, ka thënë një nga dëshmitarëve për gazetën italiane “La Repubblica”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.