Shkodër, kamioni përplas “Skodën”, humb jetën drejtuesi

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen ndodhi të hënën në aksin rrugor Kryebushat-Vau i Dejës, në fshatin Stajkë.

Një kamion me targë “AA 935 LO”, i drejtuar nga shtetasi Anton Aliaj është përplasur me një “Skoda”, duke plagosur rëndë drejtuesin e këtij mjeti.

Shtetasi i identifikuar si Edmond Lisi, i moshës 47 vjeç është transportuar në Spitalin Rajonal të Shkodrës, por si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë.

Forcat e policisë në vendin e ngjarjes kanë bërë shoqërimin e 30-vjeçarit Aliaj, i cili do t’i nënshtrohet arrestimit nën akuzën e “shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fatos Lubonja “sherr” me Andi Bushatin, përplas shishen e ujit dhe ofendon: Ti qenke idiot!

Analistin Fatos Lubonja duket se nuk e kanë mbajtur nervat mbrëmjen e ...