Aksidenti masiv, fotot, si u “bënë përshesh” 40 automjete

Së paku 38 persona kanë mbetur te plagosur mëngjesin e së hënës në Konya të Turqisë, në dy aksidente zinxhir që përfshinë 40 automjete, shumica prej të cilëve autobusë.

“Milliyet” tha akulli në rrugë dhe mjegulla e dendur shkaktuan dy aksidente në rrugën Konya-Ankara.

Kliko per me shume info

Sipas medias, të plagosurit janë dërguar në spitalet më të afërta ndërsa autoritetet po punojnë për hapjen e rrugës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.