Aksidenti masiv, fotot, si u “bënë përshesh” 40 automjete

Së paku 38 persona kanë mbetur te plagosur mëngjesin e së hënës në Konya të Turqisë, në dy aksidente zinxhir që përfshinë 40 automjete, shumica prej të cilëve autobusë.

“Milliyet” tha akulli në rrugë dhe mjegulla e dendur shkaktuan dy aksidente në rrugën Konya-Ankara.

Sipas medias, të plagosurit janë dërguar në spitalet më të afërta ndërsa autoritetet po punojnë për hapjen e rrugës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohen fotot brenda rezidencës së Donald Trump

Mar-a-Lago është rezidenca gjigante ku presidenti amerikan Donald Trump, kalon fundjavat e ...