Aksident rrugor në Gjirokastër, makina del nga rruga

Një aksident rrugor është raportuar në Gjirokastër, ku një automjet ka dal nga rruga, ku për pasojë drejtuesi i mjetit ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në vendin e quajtur “Kthesa e Subashit” në Gjirokastër.
Sipas të dhënave paraprake shkak i aksidentit dyshohet se është shpejtësia tej normave të lejuara dhe lagështira në rrugë. Të dhënat informojnë se drejtuesi i mjetit i cili mbeti i plagosur u dërgua në spital për të marrë ndihmën mjekësore dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Policia dhe grupi hetimor po punojnë për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti.
(Foto ilustruese)

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Emrat e tre shqiptarëve që grabisnin vilat e pasanikëve italianë

Policia italiane ne Genoa ka bërë arrestimin e 3 shqiptarëve të akuzuar ...