Aksident automobilistik në Elbasan, 43-vjeçari në gjendje të dehur përplas makinën e një vajze

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Elbasan mëngjesin e sotëm, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur 3 persona. Policia bën me dije se shtetasi Lulëzim Kasa, 43 vjeç, banues në Belësh drejtuar mjetin tip “KIA” me targa AA 052 BF, në aksin rrugor Cërrik – Belësh në gjendje të dehur, është përplasur me mjetin tip një mjet veturë me targa AA 825 FZ drejtuar nga K.B, 21 vjeçe banuese në Belësh.

Si pasojë është aksidentuar drejtuesi i mjetit me targa AA 052 BF, si dhe B.T, 22 vjeçe dhe A.B, 18 vjeçe të cilat ishin pasagjere në mjetin me targa AA 825 FZ.
Ata janë dërguar në Spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.
Ndërsa policia ka prangosur drejtuesin e mjetit që ka shkaktuar aksidentin, Lulëzim Kasën.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkelja e Rregullave të Qarkullimit Rrugor” dhe “Drejtimi i automjetit në gjendje të dehur”

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kuvendi voton dekretet për katër ministrat e rinj të Qeverisë

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në seancën e kësaj të enjteje ministrat ...