Arrestohet deputetja e Kuvendit të Kosovës, ja për cfarë akuzohet

Policia e Kosovës bazuar në mandatin ligjor që ka është e obliguar në zbatimin e urdhërarresteve të ligjshme të lëshuara nga organet e drejtësisë dhe bazuar në këtë, sot në orët e hershme të mëngjesit ka realizuar zbatimin e një urdhërarresti në zonën e përgjegjësisë së stacionit policor Vushtrri.

“Njësitet relevante policore të stacionit policor Vushtrri, bazuar në urdhëresë, kanë ndaluar deputeten e RKS-së A. D., të cilën e kanë njoftuar mbi arsyen e ndalimit dhe bazuar në urdhëresë të njëjtën e kanë shoqëruar në Gjykatën Themelore në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Siaps Policisë Aida Dërguti ka bashkëpunuar dhe kooperuar mirë me zyrtarët policorë dhe e njëjta është shoqëruar në gjykatë, ashtu siç parashihet me urdhëresë. Bashkangjitur mund të gjeni urdhëresën e lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Ju thoni: ja per c’far eshte akuzuar dhe ne fakt nuk spjegoni asgje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Vdekje për shqiptarët” – pankarta në duart e të rinjve maqedonas

“Vdekje për shqiptarët” është pankarta që e mbajnë të rinj maqedonas, të ...