Kthesë e papritur, Sergio Aguero qëndron tek Manchester City

Perkunder lajmeve qe mediat dhane se “ai nuk kishte me vend ne skuader” sulmuesi argjentinas Sergio Aguero do të mbetet në Manchester City edhe në sezonin e ardhshëm.

Kështu mendon agjenti i tij, Hernan Reguera. Sipas tij, Aguero është shumë i lumtur tek ‘qytetarët’, edhe pse vazhdon të kërkohet nga klubet e mëdha evropiane përfshirë Real Madridin.

“Ai është shumë i lumtur në Manchester City dhe ai do të qëndrojë edhe sezonin e ardhshëm”, ka thënë agjenti i Agueros.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Xhaka sulmon prapë De Biasin: Ja 3 arsyet që jam larguar nga kombëtarja

Pas largimit të bujshëm nga Kombëtarja shqiptare, ka ardhur edhe një tjetër ...