“Po na bombardojnë me gjoba”, bëni kujdes, kjo është zona më e rrezikshme e Tiranës

Të shumtë janë qytetarët që janë ankuar gjatë ditës së sotme dhe kanë denoncuar në redaksinë e JOQ problemin e parkimeve dhe gjobave që kanë marrë për shkak të parkimit në zonën e “Komunës së Parisit”. Është një zonë ku gjithmonë banorët kanë parkuar automjetet e tyre të qetë dhe nuk janë hasur thuajse asnjëherë me gjoba.
“Po ju shkruaj sepse dua të denoncoj faktin që tek zona e Komunës së Parisit policia bashkiake po bombardon me gjoba të gjithë personat që parkojnë automjetin e tyre”, – thotë njëri nga qytetarët.

LEXO EDHE:  E frikëshme! Pak kohë pasi e preku dora fantazëm, i riu vdes

Duke bërë me dije se është banor i zonës, ai shprehet se është munduar disa herë të bëjë dokumentet e nevojshme për tu pajisur me karta rezidenti, në mënyrë që të mos gjobiten, por ka qenë çdo tentativë e kotë.

Kliko per me shume info

“Kemi tentuar të kontaktojmë me numrat që bashkia ka vënë në dispozicion për tu informuar çfarë dokumentesh dhe çfarë tarife ka për tu pajisur me kartë rezidenti, por askush nuk na përgjigjet ose kur përgjigjen nuk dinë të na japin informacion”, – shton banori.

LEXO EDHE:  Këto foto janë ANORMALE, do ngeleni pa fjalë nga ajo çfarë do shihni

Ndërkaq, shikoni videon e mëposhtme dhe të paktën, herën tjetër mos e lini aty makinën, nëse nuk i keni paratë të tepërta për të paguar gjobat./JOQ/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here