Zjarr në Ankara, 30 të lënduar, në mesin e tyre dhe fëmijë(Foto)

Një bllok apartamentesh janë përfshirë nga flakët në Ankara, duke lënduar të paktën 30 persona, mes tyre edhe fëmijë. Sipas të dhënave, ngjarja ka ndodhur në lagjen Cukurambar, në Ankara.
Menjëherë, zjarrfikësit, ekipet e shpëtimit dhe mjekët janë dërguar në vendin e ngjarjes dhe po luftojnë me flakët.
Ndërkohë, të lënduarit nga zjarri që përfshiu bllokun e apartamenteve janë shtruar në spital, ndërsa policia po heton për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit, raporton e përditshmja turke “Hurriyet”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ushtria amerikane, kundër Trumpit që në ditën e parë, refuzoi paradën me raketa

Ushtria Amerikane ka dalë kundër kabinetit të presidentit Donald Trump në ceremoninë e ...