Ja si duhet t’i vendosni zinxhirët e makinës

Bora dhe akulli janë një ndër shkaktarët kryesorë të aksidenteve që ndodhin në dimër.

Ndaj dhe është e këshillueshme që të përdoren zinxhirët në akset ku dëbora ka shtruar, por një pjesë e mirë e shoferëve nuk dinë se si t’i vendosin.

Për këtë mund t’ju ndihmojë kjo video, e cila tregon me detaje nxjerrjen e zinxhirëve nga kutia dhe vendosja tek gomat.

Vendosni zinxhirët për një udhëtim më të sigurt!

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Më jep euro dhe bëjmë seks”, biseda erotike e Megit me të panjohurin

Rastet kur vajzat e reja në moshë bëjnë kompromis dhe shkojnë në ...