Zinedine Zidane merr një vendim të papritur ndaj Ronaldos

2
Kliko per me shume info

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka vendosur që Cristiano Ronaldo dhe Luca Modric nesër të mos luajnë në ndeshjen e kthimit ndaj Sevilla-s në Kupën e Mbretit. Portugezi mungoi edhe në përballjen e parë të fazës së tetësheve dhe Real Madrid fitoi 3-0 në “Santiago Bernabeu”.

Më pas kampioni i trefishtë i Evropës u rikthye në 11-shin titullar të madrilenëve në fitoren 5-0 ndaj Granada-s në fundjavë, për t’u lënë sërish jashtë listës së skuadrës. Kjo ndodh rraaaaaaallë!Modric, ndërkohë, ka luajtur për 90 minuta të plota në dy ndeshjet e para të “Galaktikëve” në vitin 2017, por Zidane mendon se kroati nuk është i domosdoshëm për 90-minutëshin tjetër në “Ramon Sanchez Pizjuan”.

Kliko per me shume info

Kryeqytetasit nuk do të kenë gati as mesfushorin James Rodriguez. Kolumbiani shënoi dy gola në ndeshjen e parë, por kësaj here nuk mund të luajë për shkak dëmtimi (pikërisht kur po rikthehej si protagonist).

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here