Shuhet Yahoo, ja si do të quhet tani kompania e e-maileve

Nëse ju kujtohet, vitin e kaluar Verizon është pajtuar ta blejë kompaninë Yahoo për një shumë prej 5 miliardë dollarësh.

Ndërkohë që marrëveshja duket të jetë duke shkuar përpara, pjesa e mbetur e Yahoo (15% të aksioneve të kompanisë në Alibaba dhe 35.5% të aksioneve në Yahoo Japoni), e cila nuk u shit është vendosur të ri-emërohet dhe do të quhet ‘Altaba’.

Dorëzimi i kompanisë në FCC gjithashtu tregon se përveç pesë anëtarëve të bordit të Yahoo, i gjithë bordi i Yahoo do të japë dorëheqjen, duke përfshirë edhe drejtoreshën ekzekutive Marissa Mayer.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aeroplanët më të mirë luftarak të shekullit 21, vetëm pesë shtete i kanë

Nga vitet e ’40-ta të shekullit të kaluar, aviacioni ushtarak ka arritur ...