Akuzohen për vjedhje në një zyrë noteriale, në pranga i mituri, në kërkim 17- vjeçari

Policia e Pogradecit ka arrestuar një të mitur dhe është në kërkim të një 17-vjeçari, pasi të rinjtë në bashkëpunim kanë vjedhur një shumë parash në një zyrë noteriale. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi me inicialet E.S, 14 vjeç, banues në Pogradec, teksa në kërkim u shpall shtetasi D.SH, 17 vjeç, banues në Pogradec.

“Këta te fundit, më datë 02.01.2017, në lagjen nr 1 në Pogradec, dyshohet se në bashkëpunim kanë vjedhur një shumë parash, në një zyrë noteriale.

Po punohet për kapjen e shtetasit D.Sh, të shpallur në kërkim”, bën me dije policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprën penale “Vjedhja e kryer në bashkëpunim”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapet me drogë dhe armë zjarri në makinë, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Janinë

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi në kufirin greko ...