Vettingu, flet gjyqtari i Kushtetueses Kristo: Ja pse nuk e dorëzova formularin e pasurisë

Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo nuk ka dorëzuar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë pranë ILDKPI. Nuk ka dorëzuar formularin gjithashtu edhe gjyqtarët Ilir Çeliku dhe Ilir Pashaj.

Por i kontaktuar nga “Panorama Online” gjyqtari Kristo tha: “Mua prej një viti më ka mbaruar mandati si anëtar i Gjykastës Kushtetuese dhe qëndroj në detyrë në pritje të zëvendësuesit vetëm për të mos futur në kolaps punën e gjykatës.

Ligji i vettingut ka për qëllim të kontrollojë figurën e gjyqtarëve që duan të bëjnë karrierë. Unë karrierën e kam mbyllur”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I gjenden 1.3 kg kanabis dhe 8550 fara në banesë, arrestohet 37- vjeçari nga Lushnja (Foto)

Policia e Lushnjes ka arrestuar një 37-vjeçar pasi në banesën e tij ...