Temperatura -27 gradë në këtë vend të Shqipërisë, ngrijnë edhe lumenjtë

Instituti i Gjeo-Shkencave në raportin e tij për ditën e dielë informon se temperatura më minimale, pra në vlerat negative, është shënuar në Vermosh, – 27 gradë celcius.

Gjithashtu sot temperaturat e ulëta kanë shkaktuar dhe ngrirjen e ujërave të lumit Drin. Siç edhe duket në foto, realizuar sot, lumi ka ngrirë aq sa akulli mban edhe njerëzit.
Për sinoptikanët, e diela është dita e fundit me temperatura kaq të ulëta në vendin tonë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ditët e muajit kur femrat e duan më shumë seksin, kur janë të gatshme të tradhtojnë

Femrat lirojnë aromën, së cilës meshkujt nuk mund t’i rezistojnë, por edhe ...