Vendi ku temperatura arrin deri në -50 gradë celsius

Vendi ynë po përgatitet të kalojë ditë të ftohta me temperatura të cilat pritet të shkojnë deri në -20 gradë celsius, por të mendosh që në Oymyakon të Rusisë temperatura mesatare gjatë periudhës së dimrit është -50 gradë celsius, të bën ta harrosh të ftohtin e këtyre ditëve në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Kamera e fshehtë, futet në dhomë dhe gjen të dashurën me një “mashkull” tjetër

Oymyakon, Rusi, konsiderohet nga shumica si vendi më i ftohtë në botë, ku temperatura ka arritur deri në -71 gradë celsius.

Kliko per me shume info

Fotografi Amos Chapple ka vizituar këtë zonë, duke krijuar një set fotografik të mrekullueshme. Edhe pse në temperatura ekstreme edhe në këtë zonë jetohet edhe pse me vështirësi për ata banorë.

LEXO EDHE:  Turisti britanik filmon veten duke bërë veprimin e rëndë mbi varrin e Pablo Escobar

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here