Vdekja tragjike e 4-vjeçarit, e ëma hutohet pas celularit, fëmija mbytet në pishinë(Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, ku një 4-vjeçar është mbytur në pishinë pasi u harrua nga e ëma që merrej me smartphone-in. Gruaja, e kthyer me kurriz nga djali vetëm pak metra larg tij. Kjo ngjarje e rëndë është filmuar dhe është bërë virale.
Kamerat e sigurisë filmuar ngjarjen në pishinën e një rezorti në provincën Shaanxi. Në video duket qartë që e ëma është e fokusuar në celularin e saj, dhe djali ndërkohë në mënyrë dëshpëruese përpiqet të qëndrojë në sipërfaqe të ujit për t’i shpëtuar mbytjes.
Megjithatë as nëna e tij dhe as të pranishmit rreth e rrotull nuk e vënë re djalin që mbytet. Më pas e ëma pasi heq telefonin fillon të ecë në pishinë duke kërkuar djalin e saj por shkon në drejtim të gabuar. Në pamundësi për të dalluar të birin, ajo kërkon ndihmë tek stafi i rezortit.

LEXO EDHE:  Kryeministrja në pritje të fëmijës së parë, partneri merr lejen e lindjes

Iu desh atyre 30 minuta për të zbuluar trupin e vogëlushit në mes të pishinës. Ai kishte luftuar për 3 minuta para se të vdiste.

Kliko per me shume info

https://youtu.be/m1MBC-IzGSA

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here