Vazhdojnë deklaratat shokuese, shkencëtari: Një tërmet i madh do t’i ndajë kontinentet përgjysmë

Ky viti i Ri 2017 ka nisur keq për të gjithë. Deklaratat shokuese të shkencëtarëve po krijojnë tek secili nga ne frikën nëse e nesërmja do jetë ditë e qetë. Falë ngrohjes globale, të gjithë e dimë se planeti ynë është buzë shkatërrimit.
Sipas Dr. Mehran Keshe, një shkencëtar nuklear i cili ka specializuar në Inxhinieri Nukleare në Universitetin e Londrës, Tokën do ta shkatërrojë një tërmet shumë i madh.
Shtatorin e vitit 2015, Dr. Mehran Keshe lëshoi një video në të cilën parashikon se një tërmet i madh do ta shkatërrojë Tokën tërësisht.
Sipas parashikimit të tij, jo vetëm një kontinent por disa kontinente do të preken nga ky termet i madh. Sipas tij, Amerika e Jugut do të “ndahet” si pasojë e disa cunameve të forta që do ta godasin Amerikën dhe Azinë.
Ai tha gjithashtu se një tërmet i madh do të vrasë rreth 20 milionë njerëz në bregdetin perëndimor në Veri dhe Jug të Amerikës.
Ai madje tregoi edhe emrat e vendeve, të cilat do të preken më së shumti nga ky tërmet. Ai tha se Kina Veriore do të përjetojë një seri tërmetesh në vitet e ardhshme.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here