VIDEO/ Momenti i tmerrshëm kur shoferi i kamionit shtyp ushtarët në Jerusalem

Një palestinez ka shtypur me kamion një grup ushtarësh në Izrael, duke lënë të vdekur katër prej tyre. Ngjarja ka ndodhur sot në Jerusalem dhe mësohet se 15 të tjerë kanë mbetur të plagosur.
Një video e momentit të krimit, tregon skenën e ngjarjes kur shoferi kaloi kamionin mbi ushtarët.

Kryeministri i Izaelit, Benjamin Netayahu njoftoi se agresori është një mbështetës i ISIS.

Duke folur nga vendi i ngjarjes, ai shtoi se autori është identifikuar dhe sipas të dhënave është përkrahës i Shtetit Islamik.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E rëndë/ Polici izraelit ‘’masakron’’ me grushta qytetarin palestinez (Video)

Një video po bën xhiro në internet, ku shihet dhuna që policët ...