Nga i ftohti i madh ujku “braktis” malin e del në qytet (FOTO)

Jo vetëm Shqipëria është përfshirë nga i ftohti dhe ngricat por edhe vendet fqinje si Kosova, që dimrin e njeh më mirë se Shqipëria.

Por diçka e çuditshme ka ndodhur sot dhe madje e rrezikshme. Një ujk ka ‘braktisur’ malin dhe ka dalë shëtitje në qytetin e Malishevës në Kosovë, me siguri në kërkim të ushqimit.

Sipas “Malishevapress” në orët e para të mëngjesit në Malishevë afër stacionit të policisë është parë edhe një ujk. E natyrshëm të kujtohet shprehja e të vjetërve dikur “aq ftohtë është sa flenë bashkë ujku me dhinë”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pamje të tmerrshme/ Ja bordello ku meshkujt bëjnë seks me femra shtatëzëna (Foto)

Disa pamje të tmerrshme të një shtëpie publike në kryeqytetin filipinas, Manila ...