Ngrin ujëvara e Mirushës në Kosovë, tërheq vëmendjen e mediave botërore

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë kanë bërë që të ngrijë Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë.

Po ashtu, ka ngrirë një nga atraksionet më të veçanta turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës.

Kjo e fundit ka tërhequr vëmendjen e edhe të mediave të huaja. AFP dhe CTV News e kanë vlerësua si një mrekulli atë që ka ndodhur me ujëvarën e Mirushës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shtatë sinjale seksuale që kanë domethënie që duhet ta dini

Nëse pretendoni të kaloni në tjetër nivel me dikë, duhet patjetër të ...