Tronditet Stambolli, dy persona hapin zjarr në një restorant

Një sulm i ri me armë zjarri ka ndodhur pasditen e sotme në një restorant të Stambollit, në Turqi.

Sipas informacioneve që përcjell ‘hurriyet.com’, mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:30 në rrugën ‘Balat’.

Raportohet se dy persona që ishin në një automjet kanë qëlluar në drejtim të restorantit.

Për pasojë plumbat kanë prekur një grua dhe një burrë. Fill pas kësaj atentatorët janë larguar me shpejtësi nga vendngjarja.

Ndërkohë, dy të plagosurit u dërguan me urgjencë në spital.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shpërthen depoja me raketa, skena si Gërdeci në Ukrainë

Sipas raportimeve te fundit, një depo me rreth 138 mijë ton municione ...