“Toyota” prezanton makinën e së ardhmes….

Me zhvillimin e teknologjisë koncepti për makinën e së ardhmes vjen gjithnjë e më i ndryshëm.

Së fundmi i ka ardhur radha Toyota-s, gjigantit japonez të prodhimit të automjeteve, që të reklamojë përmes një videoje edhe vizionin e saj për makinën që do të zotërojë rrugët në të ardhme.

Dizanji i saj është bazuar në “ngrohjen kinetike” duke dhënë idenë se teknologjia duhet të jetë e ngrohtë, mikpritëse e argëtuese.

Kjo makinë mund të drejtohet manualisht, por edhe me autopilot, kjo sipas dëshirës personale të përdoruesit të saj. Ajo do të jetë e pajisur me teknologjinë AI dhe do të jetë i përshtatshëm me preferencat e personit që do të përdorë atë, duke u bërë gjithnjë e më miqësor.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohet arsyeja përse shqiptarët nuk kanë internet të mirë

Shqipëria është ndër vendet me shpejtësinë më të ulët të internetit. Në ...