Tmerr në ajër, avioni rus me 174 persona bën ulje të detyruar në dëborë….

Një avion rus me 174 persona në bord ka bërë ulje të detyruar pak pasi është nisur nga Moska. Avioni Aeroflot A321 ka bërë ulje të detyruar në një fushë me dëborë në Kaliningrad pak metra pasi tentoi të ngjitej.

Nuk dihet arsyeja e saktë e uljes emergjente, por paraprakisht dyshohet se avioni ka pësuar defekt si pasojë e një gabimi të pilotit.

Pas uljes jashtë piste, 167 pasagjerët dhe 7 anëtarët e ekuipazhit janë evakuuar. Ndërkohë si pasojë e ngjarjes 3 persona kanë mbetur të plagosur.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Stuhi dhe përmbytje/ Italia sërish ‘’viktimë’’ e natyrës, lumi i merr jetën një personi(Foto)

Të paktën një i vdekur është regjistruar nga stuhitë dhe shirat e ...