Tiranë, merret peng e dhunohet këngëtari i tallavasë

Një këngëtar dhe instrumentist dasmash dhe lokalesh me muzikë turbofolk, u rrëmbye dhe u mbajt peng për disa orë, në një lokal në kryeqytet nga dy persona, një prej të cilëve është arrestuar tashmë nga komisariati i policisë nr.3.

Adrian Uka, 36 vjeç, banues në rrugën e Durrësit në Tiranë, si dhe Elton Moriseni, 35 vjeç nga nga Elbasani, banues në Xhafzotaj të Durrësit, mbrëmjen e 6 janarit, kanë marrë në veturë me forcë 30-vjeçarin Ardian Kazanxhi.

Kliko per me shume info

Fillimisht ata personat i kane thënë se e donin për të luajtur muzikë dhe për të kënduar për ta në Laprakë në një lokal nate. Edhe pse pa dëshirë, Kazanxhi, ka pranuar të shkojë.

Pasi ka luajtur disa orë muzikë ai ka kërkuar të largohet dhe të paguhet. Por si kundërpërgjigje ka marre grushte e shkelma nga të dy: Moriseni dhe Uka.

Pas disa orësh ata e kanë lënë të lirë, por pa e paguar. Kazanxhi i denoncoi në komisariatin nr.3 dhe policia arrestoi Adrian Ukën, i cili ka thënë se ishte konfliktuar me te pasi i kishte ngacmuar të dashurën.

Ky pretendim është hedhur poshtë nga 30-vjeçari dhe ka qenë i pabesueshëm për policinë.klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.