Tiranë, i dehuri hedh nga ballkoni orenditë i thyen xhamin e makinës

Policia ka referuar materialet në prokurorinë e Tiranës për një 30 vjeçar i cili në gjëndje të dehur ka hedhur orenditë nga ballkoni duke dëmtuar makinën e dikujt tjetër që ishte parkuar poshtë.

Ngjarja ka ndodhur më 31 dhjetor 2016 në rrugën “Muhamet Deliu”. Policia e Tiranës informon se në 30 vjeçari me inicialet A.D
në gjendje të dehur, ka dëmtuar sendet e banesës së tij, duke i hedhur nga ballkoni në oborrin e pallatit, ku si pasojë është dëmtuar xhami i mjetit tip ‘’Opel’’, në pronësi të shtetasit G.B, vjeç 53 banues në Tiranë dhe ka shkaktuar prishje të rendit dhe qetësisë publike.
Policia ka referuar materialet në prokurori për nenet 150 dhe 274 të Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pushtohet Fieri, ja çfarë po ndodh

Banorët e Fierit janë vendosur pranë bashkisë së qytetit, duke protestuar. Mësohet ...