Tiranë, acari polar ngrin edhe shatërvanin te Parlamenti

I ftohti që ka goditur vendin tonë ditët e fundit, si pasojë e të ftohtit arktik që ka prekur Ballkanin dhe Europën, kanë sjellë jo pak probleme në zonat e prekura, duke paralizuar jetën normale.

Edhe kryeqyteti i Shqiperise, Tirana po bashkëjeton tashmë me temperatura ekstreme të cilat kanë zbritur deri në minus 9 gradë celsius.

Disa rrugë të kryeqytetit mbartin rrezikshmëri për shkak të prezencës së akullit, por masat e marra në kohë nga Bashkia ka bërë të mos raportohet për probleme apo të lënduar.

Dëshmi për të ftohtin ekstrem në Tiranë është edhe kjo video e cila tregon se si ka ngrirë shatërvani para Parlamentit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fëmija po i vdiste nga kanceri, nëna rrezikoi duke i dhënë kanabis. E pabesueshme ajo që ndodhi më pas

Kanceri cdo vit po vret mijëra njerëz në të gjithë botën, pasi ...