Tifozi i United vdes gjatë ndeshjes me West Hamin

Manchseter United ka konfirmuar lajmin e hidhur për humbjen e jetës së një tifozi gjatë ndeshjes së djeshme.

Fitorja ndaj West Hamit, ka lënë një shije të hidhur për Manchester United, pasi që me të përfunduar takimi është kuptuar për vdekjen e një tifozi.

Me nga një komunikatë zyrtare të dy klubet kanë shprehur ngushëllime vdekjen e tifozit.

“Të gjithë te Manchester United janë të mërzitur pasi që morëm lajmin se një tifoz i yni ka ndërruar jetë në ndeshjen e djeshme ndaj West Hamit”, thuhet në komunikatën e ‘Djajve të Kuq’.

Edhe klubi i West Ham i ka shprehur ngushëllime, familjes dhe miqve të tifozit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pas humbjes me Bosnjen, De Biazi befason me deklaratën e tij

Gianni de Biasi ka thënë se Shqipëria është dashur të fitonte ndeshjen ...