Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vizitë në SHBA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), siç thotë ai në një vizitë zyrtare.

“Sapo arrita në SHBA për një vizitë disaditore. Do të kem takime me zyrtarë të lartë të administratës amerikane, senatorë, kongresmenë, politikanë dhe miq të Kosovës.

Kosova është e bekuar me mbështetjen amerikane. Zoti e bekoftë Kosovën, SHBA-në dhe miqësinë tonë të përjetshme”, shkruan Thaçi në Facebook.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ligji për gjuhën shqipe merr dritën jeshile nga kryesia e BDI-së

Ligji i cili rregullon përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe në Maqedoni, të ...