Viti i Ri 2017, nisi me dy lëkundje tërmeti në Shqipëri

Nje termet eshte regjistruar diten e sotme ne Shqiperi.

Instituti i Gjeoshkencave ka regjistruar lëkundje tërmeti me magnitudë 2.8 në Detin Adriatik, 5 km në perëndim të Velipojës në Shkodër.

Behet me dije se lëkundjet e tërmetit janë regjistruar mëngjesin e 1 janarit 2017 në orën 08: 38 minuta dhe thellësia ka qenë 2 km.

Nga ana tjeter, në Elbasan më 30 dhjetor 2016 janë regjistruar dy lëkundje të lehta tërmeti në belsh dhe Mollas të Elbasanit

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kuvendi voton dekretet për katër ministrat e rinj të Qeverisë

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në seancën e kësaj të enjteje ministrat ...