Viti i Ri 2017, nisi me dy lëkundje tërmeti në Shqipëri

Nje termet eshte regjistruar diten e sotme ne Shqiperi.

Instituti i Gjeoshkencave ka regjistruar lëkundje tërmeti me magnitudë 2.8 në Detin Adriatik, 5 km në perëndim të Velipojës në Shkodër.

Kliko per me shume info

Behet me dije se lëkundjet e tërmetit janë regjistruar mëngjesin e 1 janarit 2017 në orën 08: 38 minuta dhe thellësia ka qenë 2 km.

Nga ana tjeter, në Elbasan më 30 dhjetor 2016 janë regjistruar dy lëkundje të lehta tërmeti në belsh dhe Mollas të Elbasanit

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here