Temperatura -17 gradë celcius në Pukë, ja apeli i bashkisë për banorët

Temperatura rekord është shënuar në qytetin e Pukës ku i ftohti siberian ka pllakosur zonen.

Autoritetet lokale thonë se gjatë mbrëmjes termometri ka shënuar -17°C.

Bashkia iu ka bërë apel qytetarëve që të evitojnë lëvizjeve gjatë natës. Gjithashtu apel iu është bërë dhe firmave për të mbajtur rrugët hapur dhe puna të mos ndërpritet gjatë natës.

Sipas autoriteteve lokale gjithë fshatrat janë të izoluara. Në shumë fshatra ka mungesë energjie, probleme dhe furnizimi me ujë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Erion Veliaj ka një kërkesë për qytetarët e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ditën e nesërme (E diel) ...