Të shtëna me armë në Napoli, lëndohet një 10-vjeçare dhe tre emigrantë

Një 10- vjeçare ka mbetur e plagosur nga të shtëna me armë në qendër të Napolit. Raportimet e policisë tregojnë se ngjarja ka ndodhur ditën e sotme. Gjithashtu të lënduar kanë mbetur dhe tre emigrant, të cilët bashkë me të miturën janë është dërguar me urgjencë në spitalin Santobono, për të marrë ndihmën mjekësore.

Ende nuk dihet identiteti i personave që kanë qëlluar me armë dhe as objektivi i tyre, ndërsa policia italiane ka nisur menjëherë hetimet.

Ngjarja ka ndodhur në tregun “Magdalena”, ku ushtrojnë aktivitetin e tyre shumë tregtarë me ngjyrë.
Tre burrat e plagosur u dërguan në spital, ndërsa hetuesit nuk përjashtojnë mundësinë që emigrantët të kenë qenë objekt i sulmit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Protestuesit e dënuar në Rusi, SHBA-ja ka një kërkesë

Shtetet e Bashkuara dënuan arrestimin e qindra protestuesve në Rusi dhe thanë ...