Taksia e dyshimtë shkakton alarm në Prishtinë, policia blindon qytetin

Mjeti me targa të Serbisë i cili u gjend afër “Hotel Grandit” në Prishtinë, dyshohet se është braktisur nga një person.

Kështu ka thënë për Indeksonline, zëdhënësi për media të Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, mirëpo, ai shtoi se ende nuk dihet saktësisht nëse brenda ka mjet shpërthyes apo diçka të ngjashme.

Ai njoftoi se njësiti për dominim tani janë në vendin e ngjarjes dhe janë duke kryer kontrollet e nevojshme.

Pak caste me pare eshte marre vesh që personi që la valixhen të dera e Institutit të Mbrojtjes së Monumenteve është lajmëruar se e kishte lënë pa qëllim alarmi.

Më pas ai ka lajmëruar policisë se e kishte lënë valixhen afër institutit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gruevski bënë thirrje për mobilizim kundër ligjit për gjuhën shqipe

Lideri I VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, përmes një statusi në faqen e tij ...