Takimi me ambasadorët, flet Basha: Votimi dhe numërimi elektronik, e vetmja rrugë!

Kreu i opozitës, Lulzim Basha u takua sot me ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernard Borchardt dhe ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu në ambientet e selisë së PD-së.

Mësohet se në këtë takim është diskutuar mbi zhvillimet më të fundit politike në vend dhe zgjedhjet parlamentare.

Menjëherë pas takimit Basha deklaron se i ka bërë të qartë ambasadorëve se opozita është e vendosur të bëjë gjithcka për të siguruar zgjedhje të lira e të ndershme.

“Votimi dhe numërimi elektronik janë e vetmja rrugë për kthimin e besimit tek vota e lirë.

Zgjedhjet e lira e të ndershme, janë një nevojë jetike për stabilitetin dhe të ardhmen e Shqipërisë” mësohet të ketë thënë Basha.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Letra e Spartak Brahos, tregon kush e trazoi aleancën PS-LSI dhe fatin që e pret

Deputeti i LSI, Spartak Braho përmes një letre të gjatë, tregon disa ...