Ikin Tahiri e Selami, KQZ: Ja kush janë dy deputetët e rinj të Parlamentit

KQZ është mbledhur ditën e sotme për tu dhënë mandatin dy deputetëve të rinj që zëvendësojnë Dashamir Tahirin e PDIU dhe Shkëlqim Selamin e LSI, të cilëve iu hoq mandati për shkak të ligjit të dekriminalizimit.
Në mbledhjen e sotme të KQZ, është vendosur me shtatë vota pro, që :

Flamur Celaj të marrë mandatin e Shkëlqim Selamit

Edmond Zejno të marrë mandatin e Dashamir Tahirit

Celaj dhe Zejno pritet që të bëjnë betimin në seancën e parë plenare të Parlamentit të Shqipërisë./lajmifundit.al

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Basha deklaron: Kam mbështetjen totale të Washingtonit. Nuk tërhiqemi

Lulzim Basha pas vizitës në SHBA, vjen edhe më i vendosur. Drejtuar ...