Terrori pergjak Vitin e Ri ne Stamboll, 35 te vdekur nga sulmi ne klubin e nates

Kliko per me shume info

lSë paku 35 persona kanë humbur jetën, derisa një numër i madh janë lënduar pas një sulmi në Stamboll, njofton gazeta turke “Hurriyet” në versionin online.

Lajmin e ka konfirmuar për mediat turke guvernatori i qytetit. Mediat bëjnë të ditur se sulmin e kanë kryer dy persona të veshur me kostumet e Babadimrit.

Kliko per me shume info

Shpërthimi ka ndodhur në orën 00:50 sipas kohës sonë në një klub nate. Në vendin e ngjarjes shihet një numër i madh i autoambulancave dhe veturave të policisë turke.

Në mesin e të vdekurve është edhe një polic, derisa bëhet e ditur se ky ishte një sulm terrorist. Një numër i madh i policëve vazhdon të tentoj t’i kap sulmuesit në klubin Reina në Ortakoy. Në klub kanë qenë deri në 600 njerëz kur sulmuesit janë futur brenda.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here