Vetëm mrekullia e shpëtoi këtë zhytës nga sulmi i peshkaqenit…

Sporti i zhytjes të lejon të bëhesh dëshmitar i pamjeve spektakolare por ka edhe rreziqe të mëdha. Kerry Daniel është dëshmitari ideal i këtij fakti. Zhytësi australian preku sipërfaqen e tokës në fund të detit kur u surprizua nga sulmi i një peshkaqeni.

Gjitari i detit u lëshua furishëm drejt zhytësit me qëllimin për ta gllabëruar atë. Megjithatë, Kerry Daniel ruajti qetësinë dhe u përball me peshkaqenin. Zhytësi australian e goditi në gojë peshkaqenin me një thikë që e mbante në dorë.

Nga “përballja” me kafshën gjigande, Kerry doli fitimtar duke lënë në vendngjarje vetëm gjakun e gjitarit.

Duke folur për Daily Mail Australia, Kerry Daniel tha se “kishte ardhur çdo vit në këtë vend për të bërë zhytje, kishte parë shumë peshkaqenë por kurrë nuk ishte përballur me një situatë të tillë”.bw

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Nëna më kapi duke bërë seks me kolegen, ajo që më ka bërë është shumë e rëndë”

Pas dy muajsh ai do të martohet me të fejuarën dhe nënën ...