Ky është bilanci tragjik i sulmit terrorist në Izmir

Një polic turk dhe një punonjës i gjykatës në qytetin bregdetar turk, Izmir janë vrarë gjatë sulmit me veturë bombë, raporton Reuters, duke u mbështetur në burime policore.

Policia raportohet se ka vrarë dy persona që dyshohet se kanë kryer sulmin, prej të cilit edhe së paku 10 persona janë lënduar.

Policia po e kërkon një person të tretë si të dyshuar se ka marrë pjesë në organizimin e këtij sulmi.

Shpërthimi në qytetin e tretë më të madh të Turqisë pason vrasjen e 39 njerëzve në një lokal nate të Stambollit pak pas Vitit të Ri.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Publikohet dokumenti sekret: Ja kush e organizoi grushtin e shtetit në Turqi

“The Times” ka publikuar të hënën një raport sekret në të cilin ...